(097) 737-38-77

info@grander.kiev.ua

Повірка ваг

Повірка вагового обладнання проводиться для визначення точності і чутливості ваг і винесення висновку, придатне чи дане обладнання для подальшого використання, відповідно стандартам і державним стандартам. Повірка вагового обладнання проводиться представником органу державної метрологічної служби.

Первинна перевірка проводиться перед введенням до експлуатації, після ремонту або при тривалому зберіганні ваг на складі (терміном більше одного міжповірочного інтервалу). Крім того, слід проводити періодичну повірку вагового обладнання відповідно до встановленого міжповірочний інтервалу, щоб переконатися, що в процесі експлуатації ваги не стали давати збої і не втратили в точності і чутливості.

Після закінчення встановленого періоду, коли обладнання належить пройти чергову перевірку, клеймо, яке підтверджує відповідність його показань стандартам і стандартам, вважається недійсним. Як правило, міжповірочний інтервал для вагового обладнання становить 1 рік. Цей інтервал для кожного вимірювального приладу встановлюється відповідно до рішення державної метрологічної служби.

При перевірці вагового обладнання перевіряється стійкість ваг, їх точність, чутливість і сталість (за допомогою установки еталонних гир), а також реакцію на виведення ваг з рівноваги і максимальні навантаження. При цьому для кожного виду вагового обладнання існують свої методи повірки.

Якщо метрологічні характеристики ваг відповідають встановленим стандартам, то вони визнаються придатними для експлуатації та державний повірник ставить на ваги своє особисте клеймо. Якщо, навпаки, в результаті перевірки були виявлені неточності, які не дозволяють використовувати дане вагове обладнання, то воно підлягає ремонту.